VC Herentals legt Heist B vlot over de knie : 1-9 - historische score
VC trok naar Heist met een gehavend middenveld. Het kon de aanvalslust van een soms ontketend roodwit niet deren.
"Het mag een klein mirakel heten dat er geen dubbele cijfers op het scorebord stonden", zegt Jan Deckers, communicatie VC Herentals. "9 treffers, onze historicus kon zich niet herinneren dat het in de clubgeschiedenis voorgekomen is.
Trainer Heselmans zal zich aanvankelijk wel achter de oren gekrabd hebben. Zijn ganse middenveld lag er uit. Verschillende infectieziekten hielden Ziedins, Dams en Govaerts aan de kant. Maar hun vervangers deden het prima.
De secondewijzer was nog niet helemaal rond geweest of VC had al kunnen voorstaan. Een minuut later kopte Jasper Lambrechts binnen het bereik van Heist-doelman Goris. De vroege treffer kwam er dan toch wanneer Dillen achter een terugspeelbal ging jagen.
Vanlommel kreeg de bal in de voeten en het stond 0-1. Maar een minuutje later zag het er achteraan niet goed uit en de bordjes hingen al terug in evenwicht. 1-1
VC was even van slag maar zette dan terug de aanval in. Vanlommel kreeg mooi de bal van Moyson toegespeeld en trapte heerlijk, buiten het bereik van Goris, binnen. 1-2 Een paar minuten later speelde Dries Lambrechts vrij en Senne scoorde tegen zijn oude club. 1-3
Even later kon Goris een schot van Vanlommel nog net tegen de kruising duwen. Heist geraakte nog met moeite in de buurt van het herentalse doel. Pogingen van Dillen, Groven en Jasper Lambrechts kenden niet de juiste richting of eindigden in de armen van Goris.
Even na het half uur ging Senne Lambrechts zijn tweede binnentrappen. De bal kwam echter bij Vanlommel en die borstelde de bal enig mooi in de kruising. 1-4 Weer even later vond Vanlommel weer het hoofd van Jasper Lambrechts en Goris was een vijfde keer geklopt. 1-5
Het doelpunt met de hoogste voldoeningswaarde. Met een zwaar schot van Dillen en een plaatsbal van Vanlommel eindigde de eerste helft.
De supporters hadden nog niet allemaal hun plaats ingenomen of Senne Lambrechts zette de scoremachine weer aan : 1-6.
Enkele minuten later was het de beurt aan Vanlommel, nu met een volley, om zijn 4e aan te tekenen 1-7.
Een aantal vervangingen gaven een aantal Herentalse youngsters speelminuten, maar het niveau daalde nauwelijks. In de 70e minuut mocht Senne Lambrechts zijn hattrick volmaken. 1-8
Even later ging de jonge Boeckx scoren, maar trof de deklat. Toch scoorde Mattis vanuit een scherpe hoek de 1-9. VC ging op zoek naar nr. 10 maar zo ver kwam het niet meer.
Het enige minpunt was de tegentreffer maar die kon de vreugde om de 9 treffers niet temperen. Met de logische overwinning in Heist zet roodwit, in het klassement, zijn mars naar boven verder.
Zondag begint VC aan de maand oktober waarin het 3 thuiswedstrijden mag afwerken. Te beginnen tegen Laakdal B, de ploeg waar Heselmans vorig jaar selectieheer was. Aanvang om 15:00 uur.